Czy można fajnie mieszkać w starszym domu?

Wielu osobom wydaje się, że mieszkanie w starszych budynkach jest niewygodne, kosztowne pod względem remontów oraz znacznych kosztów eksploatacji. W rzeczywistości koszty nie są wcale tak wysokie, a luksusowe apartamenty warszawa stworzone w obrębie klasycznego budownictwa. Nie powinno się absolutnie nastawiać na zakup mieszkania na rynku deweloperskim – wiele z tych firm oferuje bowiem mieszkania z rynku wtórnego, które przeszły gruntowną modernizację.


Jakie elementy podlegają modernizacji?Ze względu na świetny rozkład tego rodzaju budynków, wysokie stropy oraz dostępność mieszkań o dużym metrażu istnieje szereg możliwości adaptacji wnętrz dla potrzeb współczesnych użytkowników. Największym ograniczeniem, z jakim mogą się borykać inwestorzy są kwestie prawne dotyczące statusu zabytku i ochrony ze strony miejskiego lub wojewódzkiego konserwatora zabytków. Status zabytku nie zawsze musi być jednak problematyczny i nie musi stanowić ograniczenia.

Współczesne luksusowe apartamenty warszawa podlegają intensywnej modyfikacji w zakresie różnych elementów, są to między innymi:

  • Wymiana okien,
  • Odświeżanie elewacji,
  • Docieplanie budynku,
  • Augmentacja ogrzewania i zasilania elektrycznego kolektorami słonecznymi i panelami fotowoltaicznymi,
  • Całkowita wymiana instalacji elektrycznej,
  • Montaż wind na klatkach schodowych.

Czy więc warto zdecydować się na zmodernizowane mieszkania?Oczywiście, że tak! Bardzo często jest to jedna z najlepszych inwestycji, na którą mogą zdecydować się osoby bez stricte sprecyzowanych planów mieszkaniowych. Często na rynku wtórnym uzyskać można o wiele więcej, niż w przypadku mieszkań czysto deweloperskich.

Sprawdź sam na : https://www.fenixgroup.pl/