Dlaczego soczewki jednodniowe to najlepsze rozwiązanie?

Kiedyś większość osób cierpiących na wady wzroku zmuszonych było do korzystania z okularów korekcyjnych. Tylko one umożliwiały im odpowiedni poziom widzenia. Na szczęście, dzięki rozwojowi technologicznemu, dzisiaj każdy może pozwolić sobie na luksus, jakim są soczewki kontaktowe. Taki produkt znajduje się w ofercie wielu znanych firm, które cały czas ulepszają swoje materiały i wykorzystują nowocześniejsze technologie. Niezależnie od marki, okuliści zazwyczaj polecają soczewki jednodniowe.

Dlaczego cieszą się one taką popularnością?

Przede wszystkim, trzeba pamiętać o tym, że soczewki kontaktowe ściśle przylegają do naszych oczu. Chcąc zadbać o ich zdrowie, trzeba zachować higienę. Soczewki jednodniowe zakłada się na oczy tylko jeden raz, a wieczorem wyrzuca. Następnego dnia można już otworzyć kolejną sterylną parę i założyć je na oczy.

Dodatkowy komfort

Poza tym, decydując się na soczewki kontaktowe jednodniowe, można mieć pewność, że będą one dużo cieńsze od tych miesięcznych. Większość osób potwierdza, że tego typu soczewki są dla oka praktycznie niewyczuwalne. Poprawia to komfort korzystania z nich i wygodę. Najlepiej wybierać soczewki dobrze uwodnione, ponieważ one nie wysuszają oka i mają właściwości nawilżające. Nawet po wielu godzinach stosowania, nie powinno pojawiać się uczucie dyskomfortu.