Jak sprawić, by stanik był idealnie dopasowany?

Odpowiednio dobrany biustonosz pasuje idealnie, ale dopasowanie nie jest prostą rzeczą do nauczenia – w świecie biustonoszy tą tajemną wiedzę w największym stopniu posiadła brafitterka. Ważne jest, by skorzystać z tej wiedzy bo źle dopasowany biustonosz może zepsuć strój, natomiast z drugiej strony – prawidłowo dopasowany stanik właściwie nie jest zauważalny. Bardzo łatwo jest zakupić niewłaściwy rozmiar biustonosza, ale warto postarać się to zmienić!

Skąd masz wiedzieć, że nosisz zły rozmiar biustonosza?

Jeśli Twoje ramiączka często spadają – to pierwszy znak i prawdopodobnie czas spojrzeć na nowy stanik. Powinnaś też być w stanie wsunąć maksymalnie jeden palec pod biustonosz, w przeciwnym razie prawdopodobnie jest za duży. Jeśli Twój biust „wylewa się” z miseczek to no cóż – mówi samo za siebie: prawdopodobnie potrzebujesz stanika o większym rozmiarze miseczki. Jeśli miseczki się marszczą – powinnaś mieć mniejszy rozmiar. Najłatwiej to zobaczyć, jeśli założysz dopasowaną koszulę na stanik. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie musisz zmniejszyć rozmiar miseczki.

Jak znaleźć właściwy rozmiar?

Jak wyżej, zaleca się znalezienie eksperta, który zmierzy Cię profesjonalnie, czego sama nie jesteś w stanie zrobić. Oczywiście możesz od własnoręcznych pomiarów zacząć, jeśli nie masz czasu na spotkanie z brafitterką. Warto dodać, iż zakup stanika w Internecie może być tym bardziej skomplikowany, więc upewnij się, że rozumiesz zasady zwrotu przed zakupem, aby nie marnować pieniędzy na niedopasowaną bieliznę.