Jak zorganizować wesele krok po kroku?

Organizacja ślubu to ogromne wyzwanie dla Państwa Młodych oraz ich bliskich. Trzeba ustalić mnóstwo różnych kwestii… Zatrudnić specjalistę czy może działać na własną rękę? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą narzeczonym w organizacji tego ważnego dla nich dnia.

Kim jest wedding planner?

Jest to osoba, która profesjonalnie zajmuje się organizacją ślubów. Od podszewki zna całą branżę. Na bieżąco jest też z najnowszymi trendami ślubnymi. Wedding planner to fachowiec, który pomoże nam zaplanować ślub i wesele w najdrobniejszych szczegółach.

Od czego należy zacząć planowanie wesela?

Na początku warto ustalić podstawowe kwestie. Gdzie odbędzie się sam ślub. Czy będzie to ceremonia o charakterze religijnym, a może ślub cywilny. Ilu gości ma się na nim pojawić. Kolejna ważna sprawa, to oczywiście budżet.

Ceny poszczególnych usług i produktów mogą znacznie się różnic w zależności na przykład od miasta czy pory roku. Przyszła Młoda Para przed ślubem musi dokładnie policzyć jaką kwotą pieniędzy dysponuje. Ile mogą dozbierać przed ślubem. Czy całą uroczystość finansują sami czy pomogą im w tym rodzice. W tym drugim przypadku starsze pokolenie może nadmiernie ingerować w plany Młodych, w myśl zasady „Ja płacę, ja wymagam”. W takim przypadku skromniejsze, ale samodzielnie finansowane wesele jest zdecydowanie lepszą opcją.

Kiedy zacząć planowanie wesela?

Organizacja przyjęć weselnych wbrew pozorom zajmuje sporo czasu. I kosztuje mnóstwo nerwów. Warto też wiedzieć, że najlepsze sale weselne czy najlepsi fotografowie mają wypełnione kalendarze na nawet dwa lata naprzód…