Jakie korzyści przynosi opieka prawna firm?

Prowadzenie własnej firmy nie jest zadaniem łatwym. Trzeba zdobyć nie tylko swoją pozycję na rynku, ale także pokonać wiele przeszkód natury prawnej. To ostatnie jest trudne ze względu na ciągle zmieniające się przepisy prawne. Pomocna okazuje się pomoc prawna dla firm.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Każda firma prowadząc działalność gospodarczą potrzebuje wsparcia prawnika, który pomoże prowadzić firmę zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz uniknąć podejmowania decyzji niekorzystnych dla firmy. Tylko duże korporacje mogą sobie pozwolić na zatrudnienie prawników na etacie, chociaż i one coraz częściej korzystają z usług kancelarii prawnych.

Kancelaria adwokacka działa na zasadzie outsourcingu, czyli firmy zewnętrznej świadczącej usługi prawne. To bardzo dogodna forma współpracy dla małych i średnich firm. Do wyboru mają porady jednorazowe lub obsługę prawną w ramach abonamentu.

Co obejmuje obsługa prawna firm?

Kancelaria adwokacka oferuje pomoc prawną jednorazową w rozwiązaniu konkretnego problemu lub stałą obsługę prawną w ramach abonamentu miesięcznego. Ta druga opcja zapewnia opiekę jednego prawnika, który dzięki temu ma możliwość poznania specyfiki struktury firmy, zakresu jej działalności oraz problemów do rozwiązania. W ramach obsługi firma otrzymuje:

– wsparcie w bieżącej działalności (umowy z pracownikami, rozliczenia, regulaminy wewnętrzne),
– ocenę umów z kontrahentami,
– pomoc w restrukturyzacji firmy,
– reprezentację przed sądami i organami administracji państwowej,
– pomoc w windykacji należności.

Jakie korzyści daje obsługa prawna firm?

Najważniejszą korzyścią jest poczucie bezpieczeństwa, właściciel ma pewność, że jego przedsiębiorstwo działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Równocześnie oszczędza sporo czasu, zamiast przedzierać się przez zawiłości przepisów, może poświęcić się rozwijaniu firmy.

Koszty obsługi prawnej firm są niższe niż zatrudnienie prawnika na etacie, nie ma konieczności opłacania składek ZUS i zaliczek na podatek dochodowy. Zakres usług świadczonych przez kancelarię prawną zależy od wybranego abonamentu miesięcznego, który zawsze można dostosować indywidualnie.