Kim jest architekt wnętrz?

Osoba, na której spoczywa odpowiedzialność za tworzenie i opracowanie projektów przestrzeni zgodnie z ich przeznaczeniem i zastosowaniem. Nieustannie rozwijająca swoje umiejętności, poszerzająca wiedzę i horyzonty. Zawód architekta wymaga stałego rozwoju, uczestnictwa w szkoleniach a także podążania z duchem czasu oraz zmianami zachodzącymi w trendach światowej architektury. Architekt wnętrz bywa określany mianem projektanta, który zajmuje się całościową aranżacją i wystrojem wnętrz. Jest to osoba współpracująca z podwykonawcami, dostawcami oraz nadzorująca prace związane wykonywanym aktualnie projektem.

Czym wyróżnia się dobry architekt?

Od wielu lat zawód architekta jest uznawany za wyjątkowy a nawet elitarny. Po mimo, że studia są dosyć trudne i konieczne jest posiadanie określonych predyspozycji to absolwentów tego kierunku nie brakuje na rynku. W obecnych czasach wyzwaniem stało się znalezienie dobrego architekta, który myśli nieszablonowo oraz nie boi się podejmowania wyzwań pozornie niewykonalnych. Architekt wnętrz, którego szukamy to przede wszystkim osoba z pasją, która posiada otwarty umysł oraz dokumentację swoich dotychczasowych prac. Charakteryzująca się nieszablonowymi pomysłami, podejmująca wyzwania będące dla niej źródłem nowych pomysłów i inspiracji do tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

Jakich efektów możemy oczekiwać po współpracy z architektem?

Wstępne pomysły i kreacje wnętrza rodzą się zwykle już po pierwszej wizji lokalnej, po której tworzona jest dokumentacja fotograficzna. Następnie powstają projekty koncepcji, które podczas kolejnych etapów są dopracowywane razem z zespołem oraz konsultowane z inwestorem. Wizualizacja projektu jest momentem najbardziej wyczekiwanym przez klientów. To na tym etapie dochodzi do wyboru poszczególnych materiałów, mebli i wszystkich produktów niezbędnych do wykończenia i zrealizowania projektu. W efekcie końcowej pracy architekt wnętrz oddaje w nasze ręce przemyślane i funkcjonalne wnętrze dopasowane do indywidualnych potrzeb właściciela.