Kostka brukowa w różnych aranżacjach

6827_DSC_0246_(1280x720)

Kostka brukowa to fantastyczny i niezwykle piękny materiał, który idealnie nadaje się nie tylko na nawierzchnie, ale również jako idealne wykończenie ogrodów. Przy czym nie chodzi jedynie o to, aby za jej pomocą wyznaczyć tylko ciągi komunikacyjne, ponieważ wystarczy odrobina kreatywności i wyobraźni, aby odnaleźć zupełnie nowe i nieoczekiwane zastosowania dla tego materiału.

Kostka brukowa to coś więcej niż tylko materiał na nawierzchnie

Mówiąc o kostce brukowej bardzo często mamy na myśli wykorzystanie jej przy wykończeniu różnych elementów wokół domu, jak np. podjazd, ścieżki ogrodowe i przydomowe lub schody prowadzące do drzwi wejściowych. Jednak, jak się okazuje kostka może mieć dużo więcej różnorodnych zastosowań i z powodzeniem może być źródłem inspiracji dla wielu rozwiązań dekoracyjnych małej architektury. Przede wszystkim z kostki można tworzyć piękne obramowania ścieżek lub fantastyczne i bardzo nowoczesne murki oporowe, które wymagają zastosowania bardzo trwałego i odpornego na działanie czynniki zewnętrznych materiału. Takie elementy wykonanej z kostki mają nie tylko fantastyczne walory estetyczne, ale są również bardzo funkcjonalne. Ponadto sprawiają również wrażenie niezwykłej spójności całego ogrodu, dzięki czemu będzie się on prezentował nienagannie i może być źródłem zazdrości wielu sąsiadów. Ponadto z kostki ażurowej można wykonać również ławeczki, donice lub letnią kuchnię czy grilla. Jedyne na co należy zwrócić uwagę, to odporność kostki na wysoką temperaturę oraz dobór odpowiedniego odcienia, aby ładnie komponował się z resztą elementów już w ogrodzie umieszczonych.

Piękne tarasy z kostki brukowej

Niewiele osób wie, że kostki brukowe mogą być wykonane z różnych materiałów, pośród których w ostatnim czasie prym wiedzie beton. Daje on praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, a ponadto jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na mróz, promieniowanie UV oraz ścieranie. Kostki betonowe można zakupić w bardzo wielu odcieniach, począwszy od żółci, poprzez ceglaną czerwień, a na szarości skończywszy. Ponadto kostka może występować w różnych kształtach i wielkościach, a także może mieć ciekawą i nieoczekiwaną fakturę – gładka, piaskowana lub śrutowana. Bardzo bogatą ofertę kostki brukowej oraz różnego rodzaju pięknych kruszyw znaleźć można pod poniższym linkiem: www.gardenpartner.pl/. Dzięki tak nieoczekiwanym kształtom z kostki brukowej można wyczarować naprawdę piękne tarasy, które będą bardzo łatwe w czyszczeniu i nie będą wymagały impregnacji jak w przypadku drewna. Ponadto kostka brukowa może zostać również uszlachetniona. Najbardziej powszechnym „uszlachetniaczem” jest kruszywo- granitowe lub bazaltowe, dzięki czemu kostka sprawia niesamowite wrażenie.

Firma Garden Partner to profesjonalna firma specjalizująca się zarówno w sprzedaży kostki brukowej, jak i w jej układaniu, projektowaniu oraz doradztwie.