Nadawanie paczki kurierskiej – krok po kroku

Większość ludzi wie trochę o tym, czym są usługi kurierskie, ale często zdarza się, że nadawcy nie wiedzą dokładnie, jak działa nadawanie paczki kurierskiej. Dla nadawcy może się wydawać, że kurier odbiera paczkę z jednego miejsca i wiezie ją do innego, by ją dostarczyć pod wskazany adres, ale rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.

Jak działa usługa kurierska?

Usługi kurierskie są zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej wydajne, co wymaga wielu kroków realizowanych na dużą skalę. Pierwszym krokiem jest ten, który zna większość nadawców. Gdy zarezerwujesz usługę kurierską np. przez Internet – kurier przyjdzie i odbierze paczkę, którą zarezerwowałeś, z określonego adresu – może to być Twoje miejsce pracy lub dom, bowiem nadaj paczkę kurierem gls jest możliwe z dowolnego, wybranego przez Ciebie miejsca. Stamtąd kurier zabierze paczkę (wraz z setkami innych zebranych tego samego dnia) do najbliższego magazynu. W sortowni paczka jest umieszczana z innymi adresowanymi do podobnego obszaru. Przesyłki będą często wysyłane do innego składu bliżej miejsca dostawy, gdzie zostaną przydzielone kierowcy na podstawie zasięgu. Następny kierowca zabiera paczkę z magazynu i dostarcza ją odbiorcy na swojej trasie dostawy.

Jak wysłać paczkę kurierem?

Na szczęście już samo rezerwowanie przesyłki przy użyciu większości usług kurierskich jest bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to: uzyskać wycenę, wybrać usługę kurierską, która najbardziej Ci odpowiada, wypełnić dane i zapłacić. Potem musisz dołączyć swoją etykietę do paczki i oczywiście, przekazać kurierowi, gdy dotrze pod wskazany adres lub zabrać do miejsca odbioru.