Postawić na tradycyjne treningi na siłowni, czy na treningi EMS?

Jaki trening brać pod uwagę? Skupić się tych treningach, które dobrze znamy i dalej ćwiczyć na siłowni? A może jednak iść z duchem czasu i brać pod uwagę trening EMS? Nasz tekst pozwoli Ci rozwiać wątpliwości, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Tradycyjne treningi na siłowni

Wśród nas nie brakuje tradycjonalistów, którym treningi kojarzą się wyłącznie z ćwiczeniami na sprzętach znajdujących się w siłowni. Oczywiście takie treningi są w stanie ułatwić nam zrzucanie zbędnych kilogramów, budowanie wymarzonej sylwetki, czy nawet wesprzeć profilaktyczne dbanie o zdrowie.

Aby jednak czerpać z nich jakieś efekty, trzeba postawić na odpowiedni dobór ćwiczeń i regularne treningi trzy lub cztery razy w tygodniu po miej więcej czterdzieści, lub sześćdziesiąt minut. Wytrwać tyle czasu na siłowni wcale nie jest łatwo, zwłaszcza jeśli na swoich barkach mamy też wiele innych zadań do wykonania. Dlatego w takich momentach warto się zastanowić, czy tradycyjne treningi na siłowni są dla nas odpowiednie.

Treningi EMS

Trening EMS to zupełna nowość, która może budzić pewne wątpliwości wśród osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tym rodzajem aktywności. Jednak warto zauważyć, że treningi EMS są całkowicie bezpieczne i co ważne, bardzo skuteczne, więc jeśli zdecydujemy się je wdrożyć do swojej rutyny, to tylko na tym zyskamy. To właśnie dzięki nim można niwelować różnego typu dolegliwości bólowe, zwłaszcza te spowodowane przez długie przesiadywanie przed komputerem.

Co więcej, trening EMS ułatwia nam też zrzucenie zbędnych kilogramów, czy nawet zbudowanie wymarzonej sylwetki. Choć tego typu ćwiczenia trwają zaledwie dwadzieścia minut, to w czasie ich wykonywania jesteśmy w stanie zaangażować wszystkie partie mięśni, czego niestety nie można powiedzieć o tradycyjnych formach treningu, więc widać, że stanowi bardzo ciekawą alternatywę, którą warto wziąć pod uwagę.

Jaki rodzaj treningów wybrać ostatecznie?

Podjęcie ostatecznej decyzji do każdego z nas i na pewno warto mieć na uwadze swoje preferencje, czy to, jakie dokładnie efekty chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na szybkich, ale bardzo skutecznych treningach, które ułatwią zrzucenie zbędnych kilogramów, budowę wymarzonej sylwetki, czy nawet niwelowanie dolegliwości bólowych pleców, to idealnym wyborem będą właśnie treningi EMS. Nie dość, że są bezpieczne dla naszych stawów, to jeszcze trwają około dwudziestu minut i oferowane są w bardzo przystępnych stawkach.