Profesjonalne narzędzia medyczne – co pojawia się w ofercie?

Profesjonalne narzędzia medyczne oferowane są nam w bardzo szerokim wyborze. Tylko jakie dokładnie produkty mamy do wyboru? Jakie narzędzia medyczne pojawiają się w ofercie? Poniżej omawiamy kilka z nich, więc koniecznie się z nimi zapoznaj!

Osteotomy i dłuta

Przeglądając ofertę najlepszych dystrybutorów natrafimy na osteotomy oraz dłuta, czyli na narzędzia medyczne służące do rozcinania i rozszczepiania kości. Są to produkty wykonane z trwałych i solidnych surowców, więc nie trzeba obawiać się o ich bezpieczeństwo w czasie stosowania. Warto też zauważyć, że te profesjonalne narzędzia medyczne przeznaczone są do wielokrotnego użytku po uprzednim myciu, dezynfekcji oraz sterylizacji. Do wyboru mamy osteotomy, czy dłuta proste oraz odgięte. Dodatkowo oferowane są one w różnej długości, czy szerokości, więc nie będzie problemów z zakupem czegoś odpowiedniego.

Haki

Szeroką grupę narzędzi medycznych stanowią też haki. Tutaj również możemy liczyć na dostęp do wysokiej jakości produktów, które są niezastąpione przy rozcinaniu ran oraz rozszerzania jam cała. W chirurgii ogólnej hali stosowane są w celu właściwiej ekspozycji pola operacyjnego, czy nawet po to, by ochronić narządy przed uszkodzeniami w trakcie zabiegu. Do wyboru mamy haki ostre oraz haki tępe. Haki ostre stosowane są do podtrzymania tkanek zwartych, zaś haki tępe do podtrzymywania tkanek delikatnych. Poszczególne rodzaje haków mogą też różnić się ilością zębów, czy nawet długością.

Igłotrzymacze

Do wyboru czeka również wiele różnego typu igłotrzymaczy, czyli narzędzi służących do trzymania i wodzenia igły chirurgicznej podczas zszywania tkanek. Igłotrzymacze produkowane są z solidnych surowców, więc można z nich korzystać wielokrotnie, ale tylko po uprzednim myciu, dezynfekcji i sterylizacji. Warto także zauważyć, że poszczególne rodzaje igłotrzymaczy mogą różnić się nie tylko wyglądem, ale także długością, więc po raz kolejny nie będzie problemów z wyborem czegoś odpowiedniego dla siebie.

Kaniule ssące

Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że w ofercie czekają kaniule ssące. Tego typu narzędzia służą do odsysania w ograniczonych przestrzeniach, a więc na przykład w jamie nosowej,  czy przy zabiegach lędźwiowych i szyjnych. Poszczególne kaniule ssące różnią się średnicą i długością, ale wszystkie produkowane są z solidnych surowców, więc nie trzeba zastanawiać się nad ich bezpieczeństwem. Poza tym są to narzędzia wielokrotnego użytku, o ile uprzednio się je umyje, zdezynfekuje oraz podda sterylizacji.