Czy warto samodzielnie zaprojektować swoje wizytówki?

Aby skutecznie funkcjonować w swoim biznesie, stale trzeba poszukiwać nowych kontaktów z klientami i kontrahentami. Dobrym rozwiązaniem są zawsze wizytówki firmowe, które można wręczać przy różnych okazjach, nawet tych towarzyskich. Nigdy nie wiadomo przecież, na kogo trafi się u znajomych na kolacji. Zaprojektowanie i druk wizytówek można zlecić specjaliście, który samodzielnie zajmie się grafiką i wszystkimi szczegółami, zgodnie z wymaganiami klienta. Warto jednak rozważyć samodzielnie zaprojektowanie wizytówek, ponieważ nie zajmuje to wiele czasu, a można stworzyć oryginalną wizytówkę, zgodną ze swoimi oczekiwaniami. Sam druk wizytówek najlepiej zlecić już profesjonalnej drukarni, która posiada odpowiedni sprzęt i właściwe narzędzia.

Jak powinna wyglądać dobra wizytówka?

Najlepiej, aby wizytówki nawiązywały do branży lub specjalizacji firmy. Wówczas klient nie będzie miał trudności z ich przypisaniem. Poza tym, powinny się na nich znaleźć jedynie podstawowe informacje, takie jak:

  • nazwa firmy i jej logo,
  • imię i nazwisko,
  • stanowisko zajmowane w firmie,
  • dane kontaktowe.

Im mniej danych na wizytówce, tym bardziej czytelna i praktyczna. Kiedy pojawia się zbyt wiele informacji, wówczas wkracza chaos i bałagan.

Komu zlecić druk wizytówek firmowych?

Zamawiając większe ilości takich wizytówek można liczyć na spore rabaty. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na wydruk firmowych kalendarzy, czy notesów, z pewnością otrzymamy jeszcze większą zniżkę. Większość osób poleca drukarnie internetowe, w których zamówienia można składać online i w ten sposób dokonać wszelkich formalności.