Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz

W starych powiedzeniach kryje się wiele prawdy. Do tego typu mądrości powinniśmy stosować się przede wszystkim wtedy, gdy dana kwestia jest równie istotna, co skomplikowana. Słów tych można użyć, aby opisać zdrowy sen. Każdy z nas śpi, poświęcając na to znaczną część doby – lecz czy każdy z nas śpi zdrowo?

Jak spać, aby się wyspać i jaką rolę odgrywają tutaj łóżka Warszawa?

Pytanie te było roztrząsane wiele razy, lecz odpowiedź nieustannie zdaje się wymykać badaczom i specjalistom, nieważne jak bardzo starają się ustalić jeden, niepodważalny kanon w tej dziedzinie. Problem leży jednak w mnogości rozmaitych podań, współczesne analizy często wchodzą w konflikt z przyzwyczajeniami ludzi, stąd trudności w ostatecznym rozstrzygnięciu tego, co tak naprawdę odpowiada za zdrowy, spokojny sen. Jak w większości przypadków, prawda leży gdzieś pośrodku. Okazuje się, że każdy człowiek ma swoje własne, indywidualne preferencje, które regulowane są przez ogólne wyznaczniki dobrego snu. Przykładem są tutaj różne pozycje, które przybieramy w łóżku. Niektórzy wolą spać na boku, inni na brzuchu lub na plecach – wyboru dokonujemy bazując na własnym komforcie, na który wpływ mogą mieć bolące kości, urazy, albo po prostu nasze przyzwyczajenie.

Rola łóżka podczas snu

Niewątpliwie, łóżka Warszawa są bardzo istotne, jeśli chodzi o jakość odpoczynku. Dobre posłanie musi być wygodne, co niekoniecznie oznacza miękkie. Łóżko powinno zapewniać nam odpowiednie oparcie, dzięki któremu zachowamy naturalną i wygodną pozycję, nie nadwyrężając żadnej partii ciała.