Jakie korzyści daje stała obsługa prawna?

Zarządzanie relacjami z klientami

Zasada „nieznajomość prawa szkodzi” dobrze znana jest wielu przedsiębiorcom, którzy z tego powodu ponieśli spore straty. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem, które można zminimalizować, korzystając z obsługi kancelarii prawnej.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Każda firma, bez względu na wielkość, potrzebuje pomocy prawnej w różnych sferach swojej działalności. Zatrudnienie prawnika na etacie jest nieopłacalne dla małych i średnich firm, ponieważ generuje duże koszty. Lepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z kancelarią prawną. Pozwala to dostosować obsługę prawną do rzeczywistych potrzeb firmy bez ponoszenia zbędnych kosztów. Najczęściej wybierane formy to:

– doradztwo jednorazowe,
– stała obsługa prawna.

W przypadku doradztwa jednorazowego prawnik musi zapoznać się ze specyfiką działalności firmy oraz konkretnym problemem do rozwiązania. Koszt takiej usługi jest stosunkowo wysoki. Lepszym rozwiązaniem jest zlecenie stałej obsługi prawnej firmy.

Co obejmuje stała obsługa prawna?

Stała obsługa prawna firm realizowana jest najczęściej w formie abonamentu, który każda firma może skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami. Najczęściej obejmuje on:

– bieżącą obsługę firmy,
– przeprowadzanie audytu,
– pomoc w trakcie kontroli przeprowadzanych przez urzędy,
– dochodzenie należności od dłużników,
– reprezentowanie firmy przed sądami i organami administracji państwowej,
– opiniowanie i przygotowywanie umów z kontrahentami.

Jakie korzyści daje stała obsługa prawna?

Przede wszystkim każdy przedsiębiorca może dostosować zakres usługi do swoich potrzeb i możliwości finansowych. W przypadku stałej współpracy firma otrzymuje opiekę jednego prawnika, który ma możliwość poznać specyfikę jej działalności oraz najczęściej występujące potrzeby i problemy, to znacznie skraca czas otrzymania rozwiązań w konkretnych przypadkach.

Stała obsługa prawna firmy gwarantuje przedsiębiorcy bezpieczeństwo prawne (działa zgodnie z obowiązującymi przepisami) oraz pozwala mu zaoszczędzony czas przeznaczyć na rozwój firmy.