Nowe kierunki – nowe branże

Według analityków przyszłość należy do wizjonerów, czyli do tych osób, które za źródło sukcesu uważają wszelkiego rodzaju nowe branże, które z roku na rok zalewają rynek pracy. To właśnie dzięki nim wzrasta popyt na pewne usługi lub społeczeństwo się na nie otwiera- zauważając tym samym ważność rozwoju nowych branży

Biznes z przyszłością

Tylko wybrane biznesy mają przed sobą świetlaną przyszłość. Zapotrzebowanie na nowe usługi nieustannie wzrasta, jednak nie każda z nich potrafi zagrzać miejsce na dłużej. Według nowych prognoz ekonomicznych, na rynku odnajdą się najlepiej takie nowe branże jak np. IT. Jeszcze kilka lat temu skrót ten nie był rozpoznawalny, dziś szturmem zdobywa rynek nowych technologii. Wszelkiego rodzaju usługi innowacyjne, takie jak np. docieranie do klienta przez internet czy wszelkiego rodzaju usługi dla ludzi starszych, (w tym usługi zdrowotne i poza zdrowotne np. zagospodarowanie czasu wolnego), będą najbardziej pożądanymi źródłami rozwoju naszej gospodarki.

Nowe branże – IT

IT zaliczane jest do jednych najdynamiczniej rozwijających się dziedzin. W obszarze tym z miesiąca na miesiąc powstaje wiele miejsc pracy, a także kształtują się nowe zawody i specjalizacje. I choć tak optymistycznych recenzji, specjaliści ds. rozwoju nowych branż wciąż zaznaczają, że branża IT pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Tu w szczególności wspomina się o znaczącym braku specjalistów. Jeżeli chodzi o tę branżę, to na liście najbardziej pożądanych pracowników znajdują się m.in. programiści (w tym ci znający języki C++,Java,C#), testerzy oprogramowania, a także graficy i webmasterzy.