Ogród ożywisz dzięki korze?

W naszych ogrodach zawsze chcemy się czuć przede wszystkim komfortowo. Są to takie nasze osobiste przestrzenie, gdzie chcemy się zregenerować i całkowicie oderwać od życia codziennego. Nie bez powodu więc nawet właściciele bardzo małych ogródków robią wszystko, aby zagospodarować tu teren w sposób perfekcyjny. Chodzi nie tylko o hodowlę roślin, chociaż to jest bardzo ważne, ale również czysto estetyczne względy. Okazuje się, że bardzo dużą rolę może w tym kontekście odgrywać kora sosnowa. Występuje ona w wielu wariantach kolorystycznych, ale także odcieniach.

Czy kora dobry dodatek kolorystyczny do ogrodu?

Jeżeli przygotowujemy sobie projekt naszego ogrodu, to na pewno pojawiać się będzie cała masa najróżniejszych dylematów związanych z sadzeniem roślin ozdobnych. Wybieramy bardzo szczegółowo kwiaty, a także krzewy no i oczywiście trawę. Wszystko musi być perfekcyjnie dopasowane. Czasem jednak czegoś nam brakuje, a przestrzeń wydaje się szara i mało urozmaicona. W takich okolicznościach właśnie doskonale będzie się sprawdzać kora sosnowa kolorowa. Jest ona określana także zrębkiem dekoracyjnym, a zauważmy, że jest to także bardzo skuteczny organiczny materiał służący do ściółkowania ziemi. Niekoniecznie też musi to być jakiś bardzo duży wydatek. Coraz więcej jest takich ofert, a więc konkurencja firm proponujących korę rośnie. To przekłada się na znacznie niższe ceny.

Jakie główne zalety ma kora sosnowa kolorowa?

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o pozytywne oddziaływanie takiej kory, to należy wymienić tu oczywiście przestrzeń dekoracyjną. Chodzi jednak o rozkład grubszej warstwy właśnie tego materiału. Wtedy też gleba będzie zakwaszona i to będzie znacznie i tym silniej wpływać no rozwój roślin, które są kwaśnolubne. Warto zauważyć, że chodzi tu o krzewy owocowe, ale także ozdobne. Poza tym w grę wchodzą również, chociażby wrzosy, które hodujemy w skrzynkach na tarasach lub balkonach. Wtedy też kora będzie się bardzo dobrze sprawdzać. Poza tym czas wytrzymałości kory będzie wynosić aż 3 lata, a więc bardzo długo.