Jak otrzymać kredyt bez zaświadczeń?

Wiele osób korzysta dziś z kredytów bankowych. Okazuje się, że większość są to kredyty konsumpcyjne, czyli kredyty na życie. Pensje Polaków nie zawsze starczają im na codzienne wydatki i zmuszeni są oni do zadłużania. Większość polskich rodzin ma przynajmniej jeden aktywny kredyt. Poszukując pomocy banku, wiele klientów interesuje kredyt bez zaświadczeń, ponieważ chcą uniknąć szeregu formalności, których normalnie wymagają od nich banki. Jedną z nich jest właśnie przedstawienie zaświadczenia o wysokości osiąganego wynagrodzenia, które musi być aktualne.

Kto może starać się o kredyt bez zaświadczeń?

Najczęściej banki oferują możliwość uzyskania kredytu bez konieczności przedstawiania zaświadczenia do wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wysokość kredytu może być uzależniona na przykład od sposobu zawnioskowania o jego udzielenie. Poza tym, tego typu kredyty przyznaje się zwykle stałym klientom, których wynagrodzenia wpływają na rachunki w konkretnym banku i którzy posiadają już pozytywną historię kredytową. W takiej sytuacji można się starać o kredyt bez zaświadczeń nawet bez zgody małżonka. Oczywiście kwota takiego kredytu jest ograniczona.

Jakie są warunki kredytów?

Zaciągając w banku kredyt bez konieczności przestawiania zaświadczenia otrzymujemy takie same warunki, jak w przypadku kredytu tradycyjnego. Oczywiście, niekiedy można liczyć na różnego rodzaju oferty promocyjne, które są jednak czasowe. Bardzo często tego typu kredyty są niskooprocentowane.