Skup złomu – czy to opłacalny biznes?

W związku z faktem, że Polska należy do Unii Europejskiej jest zobowiązana do bardziej rygorystycznego przestrzegania przepisów prawa związanych z utylizacją elektroodpadów, segregacją śmieci itp. W związku z tym faktem coraz więcej osób decyduje się na to, aby prowadzić skup złomu, bo jak się okazuje można na tym naprawdę nieźle zarobić.

Od czego zacząć działalność?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że prowadzenie tego typu biznesu wiąże się z koniecznością załatwienia szeregu formalności. Jak wiadomo nie wystarczy jedynie zarejestrować działalności. Trzeba również dysponować odpowiednim miejscem do tego, aby zbierać złom, odzyskiwać z niego różnorodne surowce, magazynować oraz prowadzić sprzedaż złomu, a właściwie surowców z niego wydobytych odbiorcom. W związku z powyższym, aby móc trudnić się działalnością jaką jest skup złomu należy przestrzegać bardzo restrykcyjnych przepisów obowiązujących zarówno w kraju, jak i na terenie Unii Europejskiej.

Czy jest to opłacalny biznes?

Pracownicy Miliomet informują. że z skupionego złomu można odzyskać między innymi miedź, nikiel, złoto czy platynę. Są to bardzo wartościowe surowce, za które można otrzymać sporą kwotę. Oczywiście sukces każdego biznesu zależy od tego, jak bardzo jest popularny. W związku z tym, jeżeli dany skup złomu otrzymuje wiele wartościowych produktów wówczas istnieje szansa na zarobienie na tym naprawdę konkretnych pieniędzy. Jeżeli zaś skup nie należy do zbyt znanych i otrzymuje mało dostaw, wówczas niewielkie ma szanse na to, żeby dobrze na tym zarobić.